Higienizacja i wybielanie

Profesjonalna i kompleksowa higienizacja składa się z 4 etapów:

 Scaling – polega na usunięciu kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków nie wpływając przy tym negatywnie na szkliwo.
Piaskowanie – polega na usunięciu wszelkiego rodzaju przebarwień i osadów. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego rodzaju piasku (ziarnistość, kształt).
Polishing – aby zminimalizować ryzyko łatwego osadzania się kamienia nazębnego zęby są polerowane przy użyciu profesjonalnych past, gumeczek i szczoteczek.
Fluoryzacja – to ostatni etap kompleksowej higienizacji zębów. Polega na aplikacji na zęby fluoru w postaci pianki lub żelu, który chroni zęby przed próchnicą.

Zabiegi higienizacji przeprowadzane są przez doświadczoną higienistkę stomatologiczną. 
Zabieg profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie pozwala na uzyskanie promiennego uśmiechu.

W Corona Dentis stosujemy bezpieczną metodę Beyond. Do aktywacji specjalnych środków wybielających w naszym centrum stosujemy najwyższy model spośród oferowanych przez firmę Beyond akceleratorów tj. Beyond Pollus Advanced. Posiada on wiele funkcji umożliwiających dostosowanie zabiegu do indywidualnych predyspozycji pacjenta.
Procedurę wybielania rozpoczynamy od dokładnej analizy stanu uzębienia. Za pomocą wzornika VITA ustalamy kolor wyjściowy oraz szacujemy możliwy do uzyskania efekt końcowy.

Szczególną uwagę zwracamy na ocenę ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu (ciąża, karmienie piersią, osoby poniżej 18-tego roku życia, niewyleczona próchnica i zaniedbania higieniczne).

Sam zabieg polega na trzykrotnym nałożeniu na zęby specjalnego żelu i aktywacji jego właściwości za pomocą akceleratora (lampy).

Ważne jest, aby po zabiegu pacjent stosował się do uprzednio otrzymanych zaleceń higienicznych i dietetycznych.

Umów się na wizytę
telefonicznie lub osobiście

przejdź do kontaktu
+48 601 450 844