Endodoncja mikroskopowa

Endodoncja to dział stomatologii, zajmujący się diagnostyką i leczeniem schorzeń miazgi zębowej oraz tkanek okołowierzchołkowych.

 Najczęstsze przyczyny leczenia kanałowego to głębokie ubytki próchnicowe, martwica miazgi, urazy mechaniczne zęba, planowane leczenie protetyczne, zapalenia tkanek okołowierzchołkowych, nieprawidłowe pierwotne leczenie endodontyczne (nieszczelne wypełnienie kanałów, pozostawione fragmenty narzędzi itp.)
Leczenie endodontyczne (kanałowe) polega na mechanicznym usunięciu chorobowo zmienionej miazgi oraz bakterii z komory i kanałów zęba. Przy użyciu precyzyjnych narzędzi następuje ich opracowanie i zdezynfekowanie, a następnie szczelne wypełnieniu biozgodnym materiałem.

W naszym centrum wybór systemu narzędzi oraz ilości wizyt koniecznych do prawidłowego wyleczenia zęba są dobierane indywidualnie w zależności od przypadku klinicznego.

Za powodzeniem leczenia kanałowego stoi nie tylko doświadczony lekarz, ale także najnowszej generacji sprzęt.

W naszej pracy wykorzystujemy mikroskop CARL ZEISS, który dzięki doskonałemu oświetleniu wnętrza leczonego zęba, oraz powiększeniu nawet do 25 razy pozwala na precyzyjne i staranne leczenie trudnych anatomicznie kanałów. Do określenia ich długości oraz bezpiecznego opracowania używamy endomotoru z endometrem VDW Reciproc Gold. System Beefil 2w1 zapewnia szczelne wypełnienie ciekłą gutaperką. Cały zabieg na bieżąco monitorowany jest za pomocą radiowizjografii MyRay znajdującej się w każdym gabinecie.
 

Umów się na wizytę
telefonicznie lub osobiście

przejdź do kontaktu
+48 601 450 844